У МЗС розповіли, коли Україна зможе отримати безвізовий режим з ЄС

YESCenter Europe UkraineУ Міністерстві закордонних справ повідомляють, що реалістичною датою отримання Україною безвізового режиму з ЄС є саміт Східного партнерства в Ризі, який відбудеться в травні 2015 року.

За словами заступника глави МЗС Лана Зеркаль, на 1 січня 2015 року запланований лише запуск процедури видачі біометричних закордонних паспортів.

«Але скасування візового режиму неможливе, доки ЄС не оцінить, як саме відбувається видача, як працює система, наскільки захищені паспорти серійного випуску. Ця оцінка потребує часу», — розповіла представник МЗС.

Водночас, як зазначила Зеркаль, українці зможуть без віз їздити до ЄС лише за умови, що «паспорти будуть видаватися без проблем, рівень захисту персональних даних буде достатній, буде забезпечено якісну охорону кордону, а міліція працюватиме без зауважень».

За словами заступника глави МЗС, фактор війни не вплине на рішення ЄС щодо безвізового режиму, якщо Україна запевнить, що «жодна людина, яка незаконно зайшла на територію зі Сходу, не зможе отримати український паспорт і поїхати без візи в ЄС».

Раніше у міністерстві закордонних справ України повідомляли, що націлені на отримання безвізового режиму з ЄС із 1 січня 2015 року.